Hotele Kalisz

Wraz z końcem zimy nabieramy ochoty na wyjazdy turystyczne i chętnie planujemy zarówno jednodniowe wycieczki, jak i dłuższe, przynajmniej weekendowe eskapady. Miłośnikom urokliwych miejsc pełnych historii polecamy zabytkowy Kalisz, od wieków kojarzony ze szlakiem bursztynowym. Można poznać tam dawne dzieje Polski, uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach kulturalnych albo zwiedzić sanktuarium św. Józefa. Gdzie warto zatrzymać się w tym mieście? Choć w hotele Kalisz nie obfituje, można znaleźć w nim atrakcyjny i niedrogi nocleg. Wszystkich podróżujących zachęcamy do wypoczynku w naszym Hotelu Bursztyn!

Jak zaplanować swój pobyt w Kaliszu?

  1. Podróż do Kalisza warto zaplanować wcześniej, nie tylko sprawdzając trasę i przygotowując potrzebny nam bagaż. Wybierzmy hotel o dobrej renomie oraz lokalizacji. Hotel Bursztyn to obiekt polecany przez wiele osób, a pokój w nim można zarezerwować korzystając z formularza na stronie internetowej.
  2. Po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu się w obiekcie noclegowym, należy zorientować się, kiedy czynna jest recepcja w hotelach i do której godziny goście winni wymeldować się z pokoju. W Hotelu Bursztyn recepcja czynna jest całodobowo, zaś doba hotelowa kończy się o godzinie 11:00.
  3. Kiedy już załatwimy wszystkie formalności związane z naszym pobytem w hotelu, pora odświeżyć się i spożyć ciepły posiłek. Hotel Bursztyn Kalisz przez całą dobę dysponuje barem bufetowym, a wiosną i latem można skorzystać z ogródka piwnego na terenie obiektu.
  4. Po zjedzonym posiłku można wybrać się na zwiedzanie Kalisza. Z początkami wczesnośredniowiecznego miasta wiąże się rzeka Prosna (położona zaledwie 200 m. od Hotelu Bursztyn). Czy znacie inne Hotele Kalisz, które znajdują się tak blisko historycznej części miasta i są zlokalizowane w okolicy malowniczego parku z XVIII wieku? Właśnie tam usytuowany jest nasz Hotel Bursztyn.
  5. Jeśli jesteście miłośnikami archeologii, koniecznie musicie wybrać się do rezerwatu na Zawodziu. Dokumentuje on średniowieczne dzieje Kalisza. Wskazówek jak dotrzeć do tego miejsca nieopodal Hotelu Bursztyn, na pewno udzieli Wam jakiś miły mieszkanieć Kalisza. O drogę można zapytać też życzliwą obsługę naszego hotelu.

Warto złamać codzienną rutynę i wybrać się na rodzinny weekend do Kalisza. W ciągu roku odbywa się tam wiele imprez kulturalnych, a niebanalne atrakcje turystyczne umilą czas wypoczynku i dzieciom, i dorosłym. Szukacie pomysłu na oryginalny prezent dla kogoś bliskiego? Sprawdźcie Hotel Bursztyn Kalisz!

Zarezerwuj swój pobyt