O hotelu

Szanowni Państwo!

Witajcie w hotelu Bursztyn!

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, oferujemy komfortowe warunki do pracy i wypoczynku, co m. in. umożliwia doskonała lokalizacja hotelu.

Hotel Bursztyn położony jest nieopodal malowniczego XVIII- wiecznego Parku Miejskiego, utrzymanego w stylu ogrodu angielskiego, przez który prowadzi najkrótsza z dróg do centrum Kalisza (ok 1 km). Przepływa wzdłuż niego rzeka Prosna.

Tuż obok parku znajduje się piękna fontanna “Noce i Dnie”, która jest jednym z ulubionych miejsc kaliszan, szczególnie w upalne dni. Fontanna została zaprojektowana przez kaliskiego architekta Adama Gogolewskiego i uruchomiona klika lat temu. Nazwa fontanny nawiązuje do najpopularniejszej powieści Marii Dąbrowskiej.

Sąsiadujemy bezpośrednio z jednym z najnowocześniejszych w regionie AQUAPARKIEM, wyposażonym w kompleks basenów, zjeżdżalni, saunarium, kręgielnie. Drugim naszym sąsiadem jest Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji z salą widowiskowo-sportową, basenami, kortami tenisowymi i boiskiem piłkarskim.

Polecamy także zwiedzenie Grodu Piastów na Zawodziu, do którego prowadzi Szlak Bursztynowy, którym niegdyś organizowane były wyprawy po bursztyn. Kalisz to także stare kościoły, cmentarze, muzea, galerie, teatr i filharmonia.

Osoby kochające zakupy zapraszamy do kaliskich sklepów i galerii handlowych: Galerii Tęcza, Galerii Carrefour, oraz Galerii Amber – największej galerii w regionie.

U Nas każdy znajdzie coś dla siebie i wyjedzie z miłymi wspomnieniami.

Serdecznie zapraszam